Градска библиотека "КАРЛО БИЈЕЛИЦКИ", Краља Петра I 11, 25101 Сомбор, 025/431-011, 025/482-827

Putopisno predavanje o Japanu

Naša sugrađanka Milica Šaćirović nedavno je posetila Japan i svoje utisake je podelila sa publikom na zanimlјivom predavanju održanom u sredu, 29. aprila, u Legatu Miroslava Josića Višnjića.

Posetioci su imali priliku da „proputuju“ kroz gradove Naha, Osaka, Kjoto, Nagoja i Tokio.

Govorila je o hramovima, prirodnim lepotama, kulturi, lјudima, gastronomiji..

Najsnažniji utisak koji je ponela sa ovog putovanja jeste sistem koji funkcioniše besprekorno. Kako je istakla, ta preciznost i pouzdanost prisutni su u svemu, od svakodnevnih sitnica do složenih društvenih mehanizama.

***

 

Naša sugrađanka Milica Šaćirović, nedavno je posetila Japan.  Dok su utisci još sveži, podeliće sa nama svoja iskustva, utiske i zanimlјivosti sa ovog putovanja. Milica je posetila gradove Naha, Osaku, Kjoto, Kagoja i Tokio.

Rado Vas očekujemo u sredu 29. aprila, u 18.00 časova.

Predavanje će biti održano u Legatu Miroslava Josića Višnjića.