Књига недеље - коментари читалаца
Сезона сеобе на север - Тајиб Салих
Љубитељ сам читалачких излета у мени неистражене далеке светове писаца и њихове културе. За почетак – књига се чита у једном даху. Изванредно осмишљена прича. течан језик, етно мотиви и свакидашње голицаве теме, психологија појединца и друштвена (не)прихватљивост, родна нерадноправност...Протеже се историјски поглед на неоколонијализам у Африци, али тако да не оптерећује превише цео ток приче, већ се употпуњује. Прича чак није ни застарела, обзиром на време које описује. Догађа се чак и данас, пред нашим очима или чујемо о томе у вестима. А сезона сеоба на север је присутна и код нас...
Ивана Сузић, професор информатике
Гламур - Клино Т. Кастели, Стивен Гандл
За све ,,радозналце'' које интересује порекло и значење гламура препоручујем ову књигу. Написана су два основна дела. Први је порекло гламура а други је подела на осам врста гламура.
Сама реч гламур се обично доводи у везу са магијом и сматра се да поседује способност да опчини и заведе. Сазнајемо да корени гламура леже у XИX веку и да је најважнија одлика потрошачке културе. Аутори су проучавали и начин на који је језик визуелног завођења повезан са различитим друштвеним околностима и како се користи да подстакне завист и интересовање махом у комерцијалном окружењу.
С обзиром да смо опкољени пласирањем гламура преко ТВ-а и часописа, вреди прочитати да би боље схватили тај сјај (лажни) и бљештавило ''недостижних''.
Гајић Небојша, пензионер
Сарајевски омнибус - Велибор Чолић
Једна поетска прича о људима и догађајима у Сарајеву и много даље и много шире, у простору и у времену.
О Јеврејима, Муслиманима, Католицима И Православцима...
О намераваном и случајном.
О стварном и имагинарном.
Задовољство читања!
( О чему год, није мучно. За разлику од много мучног у нашим стварним животима, сада и овде. И у ближој и даљој прошлости.)
Манда Пришинг, пензионер
Односи са јавношћу и комуникација у локалној управи и јавним службама- Џон Браун, Пет Годин, Венди Моран
Свако друштво, организација или предузеће имају правила и односе које морају да успоставе и поштују како би функционисали. Основ свегатога, свакако, јесте комуникација.
Ова књига указује , пре свега, на изразити значај двосмерне комуникације управо у локалној самуправи и јавним службама и то не само како би се чуле потребе и ставови грађана, већ и како би се на исте одговорило.
Такође, ово је одличан водич кроз начине и могућности комуницирања, а све у циљу остваривања што веће ефикасности и бољих резултата који би довели до квалитетнијег живота у заједницама.
Јелена Вукелић, проф. филозофије